Stop! Mikołaj na drodze

Stop! Mikołaj na drodze       6 grudnia 2021 roku drogi  w okolicach  naszej szkoły były patrolowane  przez „nietypowy parol”, w którego skład wchodzili: policjant, Mikołaj, Mikołajowa i ich pomocnicy. Przyglądali się oni bacznie kierowcom i pieszym uczestnikom ruchu drogowego.

Czujka na Straży Twojego Bezpieczeństwa

Czujka na Straży Twojego Bezpieczeństwa       W miesiącu listopadzie 2021 r. Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem: CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA.

Pokochaj Pluszowego Misia

Miś       25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w bibliotece szkolnej. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania „Sto lat” bohaterowi spotkania – Kubusiowi Puchatkowi. Po wysłuchaniu historii powstania maskotki oraz zwyczajów niedźwiedzi przyszedł czas na zabawy. Dużo radości dostarczyło dzieciom rysowanie misiów z zawiązanymi oczami. Nie obyło się bez piosenek o misiu i rymowanki Kubusia Puchatka. Nauczyciele biblioteki zaprezentowali dzieciom zdjęcia niedźwiadków znanych z książek, które na co dzień można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bieżącym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji rządowego projektu w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025” – Priorytet 3. Po opracowaniu przez nauczycieli bibliotekarzy szkolnego projektu, zgodnego z wymogami postawionymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, otrzymaliśmy środki finansowe w kwocie 15000,00 zł, w tym 12000,00 zł to środki pochodzące z dotacji oraz 3000,00 zł to wkład organu prowadzącego – Gminy Zwoleń.

IV Edycja Konkursu

„Teatr Jednego Wiersza”

Teatr Jednego Wiersza          16 listopada 2021 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Zwoleniu swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali młodzi artyści ze szkół całego powiatu zwoleńskiego. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa małych aktorów. Wszyscy starali się jak najpiękniej zaprezentować swoje mini spektakle. Dla niektórych , stanąć na scenie przed publicznością i profesjonalnym jury, było to nie lada wyzwanie.

Free Joomla! templates by Engine Templates