Dni sportu

Dni sportu       Miesiąc wrzesień był dla nas bardzo aktywny. Za nami dwa sportowe wydarzenia. Pierwszym z nich był Narodowy Dzień Sportu. Jest to  ogólnopolska akcja społeczna, popularyzująca sport i zdrowie, dedykowana zarówno tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem, jak i tym, którzy już są aktywni fizycznie.

Czytanie dla pokoju

Plakat Czytanie dla pokoju29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ustanowiony przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki czasopisma „Płomyk”.  W tym roku przebiegał on pod hasłem „Czytanie dla pokoju”.

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu  Jest taki Order jedyny na świecie
Który otrzymasz tylko od dzieci…

Pamiętaj zatem mój przyjacielu
Order Uśmiechu nie jest dla wielu.”

słowa: Marek Michalak

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki      "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Tego dnia do  zabawy przyłączyły się przedszkolaki z grup Misie, Skrzaty, uczniowie świetlicy szkolnej dla najmłodszych z panią Pauliną Grzeszczyk, oraz oddziały: 0a, 0d, 0b  wraz z wychowawcami i panią Katarzyną Liberadzką, a także klasy: 1d, 2d z nauczycielem Wiolettą Wątorską.

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie3 września 2021 roku odbyła się jedenasta edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.   Prezydent Andrzej Duda wybrał w tym roku „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza uzasadniając, że romantyzm jest „istotą polskości i fundamentem nowoczesnej tożsamości naszego narodu".

Free Joomla! templates by Engine Templates